У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

iff.npu.edu.ua

spf.npu.edu.ua

   

Міжнародна співпраця

 разом з чудовими магістрантами "Менеджменту соціокультурної діяльності" 

 

Інформація про проект «Соціальна згуртованість в освіті і врядуванні: Європейські студії» (SCEGES):

Період реалізації проекту:       1/09/2017-31/08/2020, отримувач гранту          НПУ ім. М.П. Драгоманова. Академічний координатор: Марья Нестерова, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +380503113435 (what’s up), +38097-295-60-90 (viber), веб сайт проекту www.sceges.info.

Цілі та завданні проекту: розробка нових курсів у галузі дослідження європейської соціальної згуртованості, включаючи розробку методології та методів дослідження та викладання теоретичного та практичного матеріалу; проведення міжвузівської підготовки; розробка удосконалення програми професійної майстерності для лідерів громадянської спільноти та керівників державних адміністрацій.

Ми успішно завершили семінар-курс ′′ Соціальна згуртованість в освіті: європейські студії ′′   29 жовтня 2018 р.

Міжнародна конференція «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ ТА РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ЗГУРТОВАНОСТІ В ОСВІТІ»

12 грудня 2019 р. в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова 12 грудня 2019-го року відбулась міжнародна конференція «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ ТА  РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ЗГУРТОВАНОСТІ В ОСВІТІ» в рамках виконання  Модулю Жана Моне SCEGES «Соціальна згуртованість в освіті та врядуванні: Європейські Студії» (587057-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE), який впроваджується в НПУ ім. М. П. Драгоманова. Міжнародна веб-конференція проходила за персональної підтримки ректора НПУ ім. М. П. Драгоманова, академіка В.П. Андрущенка, який відкрив пленарне засідання конференції своєю доповіддю «Основні тренди (цінності) Європейської освіти», в якій він акцентував важливість розбудови платформи спільних європейських цінностей, якої потребує система вищої педагогічної освіти. Також на відкритті заходу виступив проректор з міжнародної роботи НПУ ім. М.П. Драгоманова професор В. Г. Лавриненко, який відзначив важливість європейських цінностей в освіті, розповів про актуальний проект Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи – «Педагогічну Конституцію Європи». Про програму Жана Моне, її стратегічні завдання щодо дослідження та імплементації Європейських цінностей в Україні детально доповів п. П. І. Крайнік, експерт напряму програми Жана Моне в Національному Еразмус Офісі.  В пленарному засіданні круглого столу також було наведено  кращі європейські практики імплементації європейських цінностей в освіті. Так, доктор Д. Спулбер із Університету Генуї доповіла про створення інклюзивного освітнього середовища, а внутрішній проект Модулю Жана Моне SCEGES доктор К. Баранцева розповіла про інноваційний досвід польських університетів. Також на пленарному засіданні виступила академічний координатор модулю Жана Моне SCEGES професор М.  Нестерова з доповіддю про здобутки Модулю в сфері імплементації європейських цінностей та кращих європейських практик  соціальної згуртованості в освітнє середовище України, а також про перспективи подальших досліджень, зокрема,  в сфері інклюзії та молодіжної роботи. Доктор М. Чулаєвська, учасник команди Модулю доповіла свої розробки в сфері інтеграції європейських цінностей в систему цінностей України.

Робота конференції відбувалася за напрямами:

  1. Європейські цінності в системі вищої педагогічної освіти України та ЄС.
  2. Європейські студії соціальної згуртованості в освіті.
  3. Інклюзія та розвиток навичок ХХІ століття як основні принципи освітньої політики ЄС.
  4. Навчання впродовж життя та університети, орієнтовані на громади, як основні драйвери економічного та соціального розвитку.
  5. Практичні освітні технології на засадах соціальної згуртованості.

Після пленарних доповідей  була організована  робота секцій за вищезазначеними напрямами та було проведено 5 майстер класів, які демонстрували  практичні освітні технології на засадах соціальної згуртованості.

В роботі міжнародної веб конференції приймало участь більше 270 осіб:   в НПУ ім. М.П. Драгоманова були присутні 110 учасників (представники різних ЗВО, директори шкіл, студенти, представники громадських організацій, професійних асоціацій тощо). Також було підключено до роботи конференції більш ніж 160 учасників онлайн – представники зарубіжних та вітчизняних університетів, директори шкіл-учасники проекту за підтримки МОН України «Розвиток соціальної  згуртованості суб’єктів освітнього процесу» з усіх регіонів країни.  Конференція транслювалась он-лайн з 10 до 17 години, запис конференції розміщено на сайті проекту SCEGES www.sceges.info, посилання на трансляцію розміщено на сторінці проекту @SCEGES в Facebook. Матеріали міжнародної конференції будуть надруковані, а також розміщені на сайті проекту Жана Моне  SCEGES, факультету менеджменту освіти та науки Національного педагогічного університету імені         М. П. Драгоманова, опубліковані в наукових часописах «Корекційна педагогіка та спеціальна психологія», «Вища освіта України». Деталі про захід  за посиланням:   www.sceges.info та https://www.facebook.com/SCEGES/

 

 Додатково:

Інформація про проект «Соціальна згуртованість в освіті і врядуванні: Європейські студії» (SCEGES) 587057-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE:

Період реалізації проекту:   1/09/2017-31/08/2020, отримувач гранту        НПУ ім. М.П. Драгоманова. Академічний координатор:  д. філос. н., доцент, професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій НПУ ім. М.П. Драгоманова Марья  Нестерова. Контакти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +380503113435 (What’s up), +38097-295-60-90 (Viber).

НПУ

Семінар "Соціальна згуртованість в освіті"

21 - 23, 28 жовтня 2019 р. в НПУ ім. М.П. Драгоманова було проведено практичний семінар для  магістрів кафедри менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності факультету менеджменту освіти та науки НПУ ім. М.П. Драгоманова «Розвиток спільнот: Європейський досвід». Захід відбувся в рамках реалізації проекту Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне «Соціальна згуртованість в освіті та врядуванні: Європейські студії» (SCEGES) та з нагоди шанування 30-річчя програми Жана Моне.   В ході реалізації заходу були показані та практично відпрацьовані ефективні технології розвитку соціальної згуртованості в освіті, було зроблено акцент на конкретних технологіях соціальної згуртованості, викликах інклюзивної освіти. Проводила семінар академічний координатор проекту SCEGES професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності даного факультету Марья Нестерова.

Семінар відвідало 14 магістрів кафедри менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності. В результаті семінару учасники ознайомились з кращими практиками розвитку соціальної згуртованості в освіті, отримали вичерпні консультації з питань  соціальної згуртованості за наступними темами:

  1. Європейська освітня політика: принципи та соціальний вплив.
  2. Соціальна згуртованість в освіті: кращі європейські практики, практичне застосування, найкращі проекти.
  3. Трансверсальні компетенції та Лісабонська стратегія як засади європейської освітньої стратегії.
  4. Університети, орієнтовані на спільноти: кращі європейські практики обміну досвідом, освітні інновації, відкриті та неперервні освітні системи для ефективного розвитку спільнот.

Додатково:

Інформація про проект «Соціальна згуртованість в освіті і врядуванні: Європейські студії» (SCEGES):

Академічний координатор:  Марья  Нестерова, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +380503113435 (what’s up), +38097-295-60-90 (viber), веб сайт проекту www.sceges.info.

Цілі та завданні проекту: розробка нових курсів у галузі дослідження європейської соціальної згуртованості, включаючи розробку методології та методів дослідження та викладання теоретичного та практичного матеріалу; проведення міжвузівської підготовки; розробка удосконалення програми професійної майстерності для лідерів громадянської спільноти та керівників державних адміністрацій.

Семінар «Соціальна згуртованість в освіті: Європейський досвід» в НПУ ім. М.П. Драгоманова

6-10 червня 2019 р. в НПУ ім. М.П. Драгоманова було проведено практичний курс для студентів та викладачів факультету менеджменту освіти та науки НПУ ім. М.П. Драгоманова «Розвиток спільнот: Європейський досвід». Захід відбувся в рамках реалізації проекту Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне «Соціальна згуртованість в освіті та врядуванні: Європейські студії» (SCEGES) та з нагоди шанування 30-річчя програми Жана Моне.   Захід проводився спільно з програмою Британської Ради в Україні  "Активні Громадяни". В ході реалізації заходу були показані та практично відпрацьовані ефективні технології розвитку соціальної згуртованості в освіті, які призвели до активізації процесів соціальної згуртованості в студентській спільноті для подальшого професійного розвитку, а також для написання  актуальних та перспективних соціальних проектів  студентами факультету менеджменту освіти та науки. Проводила захід академічний координатор проекту SCEGES професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності даного факультету Марья Нестерова за підтримки завідуючої кафедри, професора Наталії Кочубей.

Захід відвідало понад 25 студентів та викладачів факультету менеджменту освіти та науки. кафедри менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності. В результаті заходу учасники ознайомились з кращими практиками розвитку соціальної згуртованості в освіті, пройшли базові модулі програми «Активні Громадяни», які сприяють розвитку соціальної згуртованості та соціальної активності. Також учасники отримали вичерпні консультації з питань соціальної згуртованості за наступними темами:

  1. Європейська освітня політика: принципи та соціальний вплив.
  2. Соціальна згуртованість в освіті: кращі європейські практики, практичне застосування, найкращі проекти.
  3. Трансверсальні компетенції та Лісабонська стратегія як засади європейської освітньої стратегії.
  4. Університети, орієнтовані на спільноти: кращі європейські практики обміну досвідом, освітні інновації, відкриті та неперервні освітні системи для ефективного розвитку спільнот.

IMG 20190610 110355 1

IMG 20190607 143806

Деталі про захід за посиланням: https://www.facebook.com/SCEGES/(Facebook -@SCEGES) www.sceges.info.

   
© ALLROUNDER